Конкурс чытальнікаў

26 лютага ў рамках Тыдня беларускай мовы і літаратуры прайшоў конкурс чытальнікаў вершаў беларускіх паэтаў “Паэтычны алімп”, у якім прынялі ўдзел вучні 11 “А” і 11 “Б” класаў. Вядучымі конкурсу былі настаўнік беларускай мовы і літаратуры Буй Святлана Андрэеўна і вучаніца 11 “Г” класа Мароз Алеся. Удзельнікі конкурсу не засталіся без увагі журы і кожны вучань быў адзначаны. Але ўсё ж пераможцы былі вызначаны.

У намінацыі “Пра Радзіму1 месца заняў Жыткевіч Аляксандр з вершам Ніла Гілевіча “Я беларус”. 2 месцаКавалёва Анастасія, верш “Зямля з блакітнымі вачыма” Эдзі Агняцвет. 3 месцаМакерава Дар’я, верш “Жыта, сосны і валуны” Ніла Гілевіча. У другой намінацыі вучні чыталі вершы пра малую радзіму. 2  месца падзялілі паміж сабой Утлік Раман і Сідарок Дар’я, якія чыталі вершы слонімскіх паэтаў Сяргея Чыгрына і Алега Лойкі. Месцы ў трэцяй намінацыі, прысвечанай вершам пра родную мову, размеркаваліся наступным чынам: 1 месцаСтасюкевіч Паліна з вершам А.Гаруна “Ты, мой брат, каго зваць беларусам”; 2 месцаСіпакова Вераніка, верш “Прамяніся ярчэй і ярчэй” А. Дзеружынскага і Лукашэвіч Аліна, верш “Ты, роднае слова” Ірыны Войткі; 3 месцаКірычко Андрэй, верш “Родная мова, цудоўная мова” Уладзіміра Дубоўкі.

Мы спадзяёмся, што мова беларуская будзе ў сэрцы кожнага з нас❤.
Шчыра дзякуем тым, хто нас падтрымаў і прыняў актыўны ўдзел у свяце роднага слова.

9 маяосталось

Your IP: 54.234.227.202